Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα στέκονται, κείμενο και υπαίθριες δραστηριότητες

Κακή εμφάνιση και ήττα γνώρισαν οι Νέοι Δραπετώνας, στο γήπεδο τους απο τον Πειραικό με σκορ 1-3, μετά απο τέσσερις αγώνες στον 1ο όμιλο της Β' Πειραιά.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πράσινου, μπορεί να μπήκαν δυνατά και να προηγήθηκαν με τον Τσελεπή στο 15', οι φιλοξενούμενοι πήραν το τάιμινγκ του αγώνα,δέκα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με πέναλτι του Παφίλη.

Στο 2ο μέρος, οι γηπεδούχοι, μείναν στα αποδυτήρια, με αποτέλεσμα στο 70', ο Πειραικός να πάρει και το προβάδισμα με τον Μούχα στο 70'.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 83' με σκόρερ τον Κούτλη.

Ο προπονητής των Νέων, Μανώλης Πράσινος, είπε πως δεν έμεινε ικανοποιημένος απο την εμφάνιση των παικτών του, αλλά οτι στοίχισαν και τα ατομικά τους λάθη:

''Ηταν το χειρότερο παιχνίδι μας για φέτος.

Μείναμε στο 1-0.

Στοίχισαν προσωπικά μας λάθη στην άμυνα και στο κέντρο.

Δίκαια μας νίκησε ο Πειραικός.

Πρέπει μέσα στην εβδομάδα, να κάτσουμε να σκεφτούμε και να δράσουμε άμεσα.

Μάλλον φταίει, οτι στους πρώτους αγώνες παίζαμε καλά και δεν παίρναμε το αποτέλεσμα.

Κάποια στιγμή θα ερχόταν μια άσχημη εμφάνιση.

Τέλος, θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην διαιτησία του κ.Φυλακούρη και των βοηθών του.

Παρόλο που χάσαμε, τέτοιες διαιτησίες πηγαίνουν μπροστά το Πειραικό ποδόσφαιρο''.