Αποτέλεσμα εικόνας για Θ.Παύλοβιτς

Σπουδαία νίκη που τον εδραιώνει στην βαθμολογία, πέτυχε ο Πειραικός, που πέρασε απο την Δραπετσώνα, επικρατώντας με 3-1, των Νέων για την 4η αγωνιστική.

Η ομάδα του Θ.Παύλοβιτς μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο τέταρτο, με τέρμα του Τσελεπή, ύστερα απο ασίστ του Γίωργου, αλλά έβγαλε αντίδραση προτού οι δυο ομάδες πάνε για τα αποδυτήρια του ''Γ.Βάζος''.

Στο 35', οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Παφίλη να ευστοχεί απο τα έντεκα βήματα, και να φέρνει το ματς στα ίσια.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Πειραικός πήρε μέτρα στο γήπεδο, και στο 70ο λεπτό, ο Μούχο με υπέροχη λόμπα, ολοκλήρωσε την μεγάλη αυτή ανατροπή.

Το τελικό 1-3, διαμόρφωσε στο 83' ο Κούτλης, ύστερα απο πάσα του Παφίλη, που έκανε ένα σπουδαίο παιχνίδι.

Ο τεχνικός της ιστορικής ομάδας του Πειραιά, Θανάσης Πάυλοβιτς, δήλωσε:

''Σπουδαία εκτός έδρας νίκη.

Το χα πεί μέσα στην εβδομάδα οτι οι Νέοι, είναι μια δυσκολοκατάβλητη ομάδα, και πολύ καλοδουλεμένη.

Συνεχίζουμε με χαμηλά την μπάλα, ανεβήκαμε στην βαθμολογία, αλλά όπως λένε μια νίκη μπορεί να φέρει ψηλά και μια ήττα χαμηλά.