Αποτέλεσμα εικόνας για παπαιωαννου χατζηκυριακειο

Με άδεια χέρια γύρισε απο την Σαλαμίνα η ομάδα του Χατζηκυριάκειου, όπου ηττήθηκε με 2-1 απο τους τοπικούς Σαλαμινομάχους με σκορ 2-1, για την 4η ημέρα του Πρωταθλήματος της Γ' Πειραιά.

Οι νησιώτες ήταν αυτοί που μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Σεργίδη στο 20'.

Τα ''λιοντάρια'' έφεραν το ματς στα ίσια με τον συνήθη ύποπτο Αλιάγα, με εκτέλεση πέναλτι στο 57ο λεπτό ( ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι με κεφαλιά στο πρώτο ημίχρονο).

Την νίκη στους Σαλαμινομάχους έδωσε πάλι ο Σεργίδης στο 63΄.

Με δέκα παίκτες έμειναν οι φιλοξενούμενοι, λόγω της αποβολής του Χανιώτη στο 50'.

Ο τεχνικός των Πειραιωτών, Γιάννης Παπαιωάννου, σύμφωνα με δηλώσεις του άφησε αιχμές για κάποιους παίκτες του, αλλά έδωσε και τα συγχαρητήρια για την διαιτητική 3αδα της αναμέτρησης:

''Δεν είμαι ευχαριστημένος απο τη μαχητικότητα κάποιων παικτών μου, και είναι κακό που αυτοί είναι νεαροί.

Όταν έρχεσαι στο γήπεδο χωρίς να είσαι αποφασισμένος να βάλεις τα πόδια σου δυνατά στις φάσεις και να τρέξεις οσο μπορείς είσαι καταδικασμένος να ηττηθείς.

Η διαιτησία ήταν άριστη και οι 3αδα ήταν πολύ σωστή στις αποφάσεις της και μπράβο τους.

Για πρώτη φορά θα παραπονεθώ για τον παρατηρητή ο οποίος για κάποιο λόγο τα είχε βάλει μαζί μου κάνοντας μου αδικαιολόγητες παρατηρήσεις να μην σηκώνομαι απο τον πάγκο επειδή δεν είχα ταυτότητα προπονητή.

Ήταν βεβαία "αδιάβαστος" και δεν είχε ούτε την ανωτερότητα να ζητήσει συγνώμη όταν κατάλαβε το λάθος του''.