Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν την Κυριακή στις  Σιταποθήκες της Αμφιάλης!!

ο Ίκαρος Καλλιθέας μπήκε δυνατά και μόλις από το  2΄ λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ  με τον  Θεοδοσίου!!

Η Αμφιάλη προσπάθησε αμέσως να αντιδράσει και στο 14΄ λεπτό έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση αλλά ο Γκέκας στάθηκε άτυχος γιατί η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι..!!

και έτσι στο 39΄ ο Ίκαρος Καλλιθέας εκμεταλεύτηκε άλλη μια ευκαιρία και έκανε το 0-2 με σκόρερ τον Κοντόπουλο!!

Στο δεύτερο Ημίχρονο η Αμφιάλη κατάφερε σε 20΄ λεπτα φωτιά να φέρει το παιχνίδι στα ίσια με 2 γκολ μέσα σε λίγα λεπτά με τους  Κοράκι 58’ και Στεφανή 60’.!!

και στο 71΄ ο Ίκαρος Καλλιθέας ξανά σκοράρει με τον θεοδοσιου που σκόραρε για δεύτερη
φορά στο ίδιο παιχνίδι και χάρισε την νίκη στην ομάδα του!!

να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έμειναν στο 75’ με δέκα παίκτες αφού ο διαιτητής Λεμπέσης απέβαλε  τον Φύπε για δεύτερη κίτρινη κάρτα!!

Πάντως με το δεξί ξεκίνησε στον πάγκο ο Παύλος Πιπεριάς αφού ήταν η πρεμιέρα του στο πάγκο του Ικάρου Καλλιθέας και ταυτόχρονα  είναι το πρωτο τρίποντο που παίρνει η ομάδα για την φετινη σεζον.. !!

Οι Συνθεσεις : ΑΜΦΙΑΛΗ : Μπαλλής, Σταθαράς( 46 ‘ Στεφανής) Καμμένος, Γκέκα, Φέκος( 75’ Βέττας) Χαντζής( 46’ Φύπε) Κοράκι, Μαντούβαλος, Ιατρόπουλος, Αυγέρης, Ψοΐνος( 82’ Φωτεινός)

ΙΚΑΡΟΣ : Εμμανουήλ, Παπουτσής, Τρίχας( 59’ Μαγουλάς, 84’ Κολοφώτης Ι.) Καραουλάνης Χουχουλής, Κολοφώτης Η,. Ηλιόπουλος, Σκούρτας, Κοντόπουλος( 82’ Συμεωνίδης) Καραδήμος( 59’ Σταυρόπουλος) , Θεοδοσίου!!