ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Την τρίτη του φετινή νίκη στο πρωτάθλημα της Α' Πειραιά πέτυχε σήμερα ο Ατρόμητος Κερατσινίου.

Η ομάδα από το Κερατσίνι, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, επικράτησε στο "ΑΓΕΤ Χαραυγής" με 2-0 της Ένωσης Ρέντη, στον πάγκο της οποίας δεν θα κάθεται στο εξής ο Μάνος Τοπίκογλου, καθώς οι δύο πλευρές έλυσαν τη συνεργασία τους στα μέσα της βδομάδας που πέρασε.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 51' και στο 65', με σκόρερ τον Νίκο Λέκκα.

Ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου, Κώστας Μπαλαφούτης, δήλωσε σχετικά με τη νίκη της ομάδας του:

"Ασχοληθήκαμε όλη τη βδομάδα πολύ σοβαρά με αυτό το παιχνίδι, γιατί ξέραμε ότι θα αντιμετωπίσουμε έναν αντίπαλο που μπορεί εύκολα να σου κάνει τη "ζημιά" αν τον υποτιμήσεις. Στο πρώτο ημίχρονο θα έλεγα ότι ορισμένοι παίκτες μας το έκαναν αυτό, γι αυτό και η εικόνα μας δεν ήταν τόσο καλή. Στα αποδυτήρια όμως κάναμε την αυτοκριτική μας και είπαμε ότι χάσαμε ένα ημίχρονο, με αποτέλεσμα να μπούμε στο β' μέρος και να παρουσιάσουμε μια άλλη τελείως εικόνα που έφερε και τη νίκη. Με βάση την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου νομίζω ότι αξίζαμε τους τρεις βαθμούς.

Τώρα κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με στόχο πάντα τη νίκη και συνεχίζουμε στο ίδιο μοτίβο, του να δίνουμε δηλαδή και ευκαιρίες σε νέα παιδιά για να αγωνιστούν. Συγχαρητήρια στον αντίπαλο αλλά και στη διαιτησία και ευχόμαστε καλή συνέχεια".