ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Ισόπαλη με σκορ 1-1 έληξε η αναμέτρηση μεταξύ Αστυπάλαιας Κορυδαλλού και Ατρόμητου Κερατσινίου, που έγινε σήμερα στο "Π. Νικολαΐδης" στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α' Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να προηγούνται στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ατρόμητο να βγάζει αντίδραση και να ισοφαρίζει στο δεύτερο μέρος, ενώ έχασε τεράστια ευκαιρία στο 92' για να φύγει με το "διπλό".

Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Κώστας Μπαλαφούτης, αναφορικά με το παιχνίδι δήλωσε:

"Ήταν ένα ισορροπημένο ματς όπου δεν είχαμε τόσο καλή εικόνα στο πρώτο μέρος, όμως στα αποδυτήρια είπαμε ότι πρέπει να αντιδράσουμε και το καταφέραμε. Θα μπορούσαμε βέβαια να πάρουμε και τη νίκη στη φάση των καθυστερήσεων. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για την προσπάθεια που κατέβαλαν".

Όσο για το στόχο της ομάδας του Κερατσινίου στο φετινό πρωτάθλημα ο γκολκίπερ του Ατρόμητου τόνισε:

"Στόχος της ομάδας είναι να βλέπει κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και να το "χτυπά" με σκοπό τη νίκη. Από εκεί και πέρα έχουμε το αρνητικό ότι κάποια προσωπικά λάθη μας έχουν στοιχίσει, όμως από την άλλη δείχνουμε ότι μπορούμε να δημιουργήσουμε και αυτό μας κάνει να πιστεύουμε ότι το εύκολο γκολ κάποια στιγμή θα έρθει. Ας μην ξεχνάμε επίσης ότι ήδη προσπαθούμε να προωθήσουμε νεαρά παιδιά ώστε να τα προετοιμάσουμε για την πρώτη ομάδα.

Τέλος στέλνουμε και τις ευχές μας στους Τσιρίδη και Γιόνιτ που σε λίγες ημέρες ξεκινά η θητεία τους στον στρατό".