ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Δηλώσεις για το χθεσινό παιχνίδι μεταξύ Κερατσινίου και Εθνικού Πειραιά έκανε ο τεχνικός των "Ροσσονέρι", Βαγγέλης Λαϊβεράς.

Το Κερατσίνι υποδέχθηκε τον Εθνικό για την 9η αγωνιστική της Γ' Εθνικής, με τους Πειραιώτες να παίρνουν σπουδαίο "διπλό" με 2-0 και να παραμένουν στη δεύτερη θέση και δύο βαθμούς πίσω από τον ΌΦΙ, έχοντας και ένα ματς λιγότερο.

Ο κ. Λαϊβεράς για το χθεσινό αποτέλεσμα τόνισε:

"Ήταν ένα παιχνίδι ανάμεσα σε δύο Πειραιώτικα σωματεία, χωρίς μεγάλες αντιπαλότητες που θέλαμε να διεκδικήσουμε και οι δύο επί ίσοις όροις. Στο πρώτο μέρος θα έλεγα ότι μπορούσαμε να είμαστε και μπροστά στο σκορ με τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε, όμως από ένα ανάποδο φάουλ προήλθε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός ανέβασε την απόδοσή του και ήταν εκείνος καλύτερος, πετυχαίνοντας και το δεύτερο τέρμα. Σε γενικές γραμμές νομίζω ότι το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες".