Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάνει ένα σπορ και υπαίθριες δραστηριότητες

Την ήττα γνώρισε στην Σαλαμίνα απο τον τοπικό Αμπελακιακό, γνώρισε ο Ατρόμητος Πειραιά με 2-1, για την 2η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Μεγάλος πρωταγωνιστής των νησιωτών, ήταν ο Λέκκας που πέτυχε δυο τέρματα, ανοίγοντας το σκορ στο 17' αλλά και με εκτέλεση φάουλ στο 73 δίνοντας την νίκη στην ομάδα του.

Απο την πλευρά της ομάδας των Καμινίων, τα σχέδια του Θεόφιλου Καλύβα, άλλαξαν ξαφνικά στο 15' της αναμέτρησης (λίγα λεπτά πριν το γκολ των γηπεδούχων), όταν ο Κατσαβριάς αναγκάστηκε να αποχωρήσει λόγω προβλήματος τραυματισμού (τράβηγμα προσαγωγών η πρώτη εκτίμηση).

Ο Γαβαλάς στο 55' έφερε το παιχνίδι στα ίσια, και ο Δανασής έχασε χρυσή ευκαιρία να δώσει χρυσό βαθμό στην ομάδα του στις καθυστερήσεις, αλλά το φάουλ που εκτέλεσε κατέληξε στο δοκάρι.