Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό και πολλές φάσεις και στις δυο εστίες οι νέοι του Εθνικού κέρδισαν την αντίστοιχη ομάδα της Οδηγήτριας με σκορ 2-1.

Ο Εθνικός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με δυο τέρματα που σημείωσαν ο Έξαρχος και ο Α.Βατίστας.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου είχε δοκάρι με τον Πετκόφ, ενώ η Οδηγήτρια κατάφερε να μειώσει στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Αναλυτικά όσα μας είπε ο προπονητής των Πειραιωτών, Βαγγέλης Ρέντζος, μετά το τέλος του αγώνα:

''Κτίζουμε μια ομάδα με πολλούς καινούργιους παίκτες που χρειάζονται ακόμη χρόνο για να αποδώσουν αυτά που ζητάμε στην προπόνηση.

Παρόλα αυτά έμεινα ευχαριστημένος απο την προσπάθεια όλων των παικτών και ελπίζουμε απο παιχνίδι σε παιχνίδι να παρουσιαζόμαστε όλο και καλύτεροι''.