Αποτέλεσμα εικόνας για θεοφιλος καλυβας ατρομητος πειραια

Μαχόμενος έπεσε στο γήπεδο του Ταύρου, ο Ατρόμητος Πειραιά, γνωρίζοντας την ήττα απο τον τυπικά φιλοξενούμενο Εθνικό για την 4η αγωνιστική ημέρα του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι ποδοσφαιριστές του Λουκά Καραδήμου, προηγήθηκαν απο τα αποδυτήρια, καθώς ο Ρομάνο θα βρεί τον Παυλάκη με κάθετη πάσα, και θα ανοίξει το σκορ για τους Πειραιώτες.

Οι φιλοξενούμενοι, διαμαρτύρονται για την φάση του 20ου λεπτού, όταν ο Ψαράκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής διέκοψε την φάση για φάουλ στον Σαμιώτη.

Στην συνέχεια ο Εθνικός έκανε το 2-0, και το δεύτερο γκολ, θα έχει πάλι την υπογραφή του Παυλάκη, αφού στο 45' σκόραρε σε άδειο τέρμα, εκμετταλεύοντας στο έπακρο την πάσα του Μάναλη.

Οι Καμινιώτες δεν παράτησαν το παιχνίδι, και στο 62' ο Ντάφλας μείωσε σε 2-1, δίνοντας ελπίδες για κάτι καλό στην συνέχεια.

Τελικά, αυτό έμελε να είναι το τελικό σκορ, με τους κυανόλευκους να φτάνουν σε απόσταση ενός βαθμού απο την κορυφή ( με ενα παιχνίδι λιγότερο) όπου βρίσκονται το Κερατσίνι και ο Γιούχτας.

Ο προπονητής του Ατρομήτου Θεόφιλος Καλύβας, παραδέχτηκε την ανωτερότητα του αντιπάλου του, κρατώντας την αντίδραση των παικτών του στο 2ο ημίχρονο:

''Εντάξει αντιμετωπίσαμε μια ομάδα που κάνει Πρωταθλητισμό τα τελευταία χρόνια.

Εμεινα ευχαριστημένος, για την απόδοση μας στο δεύτερο ημίχρονο.

Παρότι, μας ακυρώσαν άδικα το γκολ στο πρώτο μέρος, τα παιδιά δεν το παρατήσανε.