Αποτέλεσμα εικόνας για επισκοπη εθνικος 0-2

Στην κορυφή του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής προελαύνει ο Εθνικός, περνώντας απο τον Ρέθυμνο με 2-0 επι της Επισκοπής.

Οι Πειραιώτες χαμογέλασαν τρία λεπτά πριν ο διαιτητής στείλει τις ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με τον Τσιλιγγίρη να βρίσκει κάθετα τον Μάναλη, ανοίγοντας το σκορ για το 0-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο δημιουργός του προηγούμενου τέρματος, Τσιλιγγίρης στις καθυστερήσεις, με συρτό σουτ.

Επισκοπή: Νικηφόρος, Νάκας (69' Γιόρνταν), Σερβιλάκης, Μποτωνάκης, Ρουσσης, Χαλκιαδάκης, Σουμπασάκης, Σαββίδης, Κατσικοκέρης, Ματαραγκάσι (52' Κεσίδης), Πήλιος

Εθνικός: Βουτσινάς, Βλάχος, Μηλιώτης, Κορνέζος, Σμίλτος, Κωνσταντίνου (87' Πεχλιβανίδης), Τσιλιγγίρης (90' Λεωνιδόπουλος), Μάναλης (83' Μπλάνκο), Αλεξίου, Πολίτης (67' Παυλάκης), Σκεντεράι