Με το δεξί μπήκε στο νέο Πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας, η Δόξα Πειραιά, η οποία χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της επικράτησε με 2-0 της Αναγέννησης Μοσχάτου με 2-0, στο γήπεδο της Προοδευτικής.

Οι γηπεδούχοι, μπήκαν δυνατά και είχαν τον έλεγχο του αγώνα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Στο 25' τελικά, ευοδώθηκαν τελικά οι προσπάθειες των παικτών του Λ.Άννινου και μπήκαν μπροστά στο σκορ με κεφαλιά του Λέζο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 58'΄, με τον Γκιόκα να πλασάρει τον Κοντογιαννάκη και να ''κλειδώνει'' την νίκη για την ομάδα του.

Ο τεχνικός της Δόξας, Λευτέρης Άνιννος μίλησε αποκλειστικά στο σάιτ μας μετά το τέλος του αγώνα:

''Ξεκινήσαμε πολύ δυνατά, και μέχρι να ανοίξουμε το σκορ, είμασταν πολύ καλοί.

Μετά το 1-0, εκνευριστήκαμε χωρίς λόγο και χάναμε την μπάλα ειδικά στον χώρο του κέντρου, κάνοντας εύκολα λάθη.