Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, κείμενο

Παιχνίδι με χιτσκοκικό φινάλε είχαμε εχθές στο γήπεδο του Περάματος, με τον τοπικό Ολυμπιακό να παίρνει την νίκη με αντίπαλους τους Νέους Δραπετσώνας με σκορ 3-2.

Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Αθανασίου στο 28', με την ομάδα του Μανώλη Πράσινου να φέρνει στο ματς τα πάνω κάτω.

Αρχικά ο Πούλης οχτώ λεπτά αργότερα, ισοφάρισε το παιχνίδι και ο Μπάρκας στο 56' έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Το ''ζουμί'' του παιχνιδιού παίχτηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τον διαιτητή Ορφανό (όπου οι φιλοξενούμενοι έχουν σοβαρά παράπονα), με τους Πούλη και Παπαδάτο να αποβάλονται με 2η κίτρινη κάρτα, όπως και ο προπονητής Μ.Πράσινος, και απο την πλευρά των ερυθρόλευκων να αποβάλλεται ο Πάχος επίσης με 2η κίτρινη κάρτα.

Παράλληλα, ο Κατωπόδης είχε ξαναφέρει το ματς στα ίσια στο 82', με τον Χανιώτη τελικά να δίνει την νίκη στον Ολυμπιακό στις καθυστερήσεις.

Ο τεχνικός των Νέων, Μανώλης Πράσινος δήλωσε:

''Ηταν ένα αγχώδες παιχνίδι και για τις 2 ομάδες, με τον Ολυμπιακό να είχε κυρίως μια ανούσια υπεροχή.

Εμείς απο την πλευρά μας, θέλουμε λίγο χρόνο για να μονταριστούμε καλύτερα.

Χάσαμε το παιχνίδι μέσα απο τα χέρια μας.

Ο διαιτητής είχε επίσης διαφορετική άποψη.

Απο έναν έμπειρο και ακριβοδίκαιο διαιτητή σαν τον κ.Ορφανό δεν το περίμενα.

Τα παιδιά έδωσαν και θα δίνουν το 100 %.

Μόνο κερδισμένοι μπορούμε να βγούμε απο αυτό το ματς, αν και κατεβήκαμε και με σημαντικές απουσίες.

Μας πεισμώνουν αυτά σαν Νέους Δραπετσώνας''.