Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, γένι και κείμενο

Τον πρώτο του βαθμό κατέκτησε εχθές ο Πανιώνιος Κερατσινίου, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πειραικό, στο γήπεδο των Σιταποθηκών.

Ο Ντεκρικοριάν ήταν αυτός που πάγωσε τους γηπεδούχος, βάζοντας μπροστά τον Πειραικό μόλις στο 8'.

Αμεση ήταν η απάντηση των κυανέρυθρων, αφού δέκα λεπτά αργότερα, ο Λουκίδης έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Ικανοποιημένος εμφανίστηκε σε δηλώσεις του, ο τεχνικός του Πανιωνίου, Γιώργος Τριανταφύλλου:

''Ξεκινήσαμε νωθρά και δεχτήκαμε ένα κρύο γκολ, που για λίγο μας επηρέασε, αφού σε εκείνο το δεκάλεπτο ο Πειραικος έκανε κ την μοναδική μεγάλη του ευκαιρία.

Από το 10' κ μετά, βρήκαμε τα πατήματα μας κ ελέγξαμε το παιχνίδι.

Καταφέραμε να ισοφαρίσουμε και να κρατήσουμε τον αντίπαλο μακριά από την εστία μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησε η δύναμη κυρίως, ήμασταν αρκετά συμπαγής και δεχτηκαμε μόνο κάποια μακρινά σουτ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο είχαμε 3 πάρα πολύ καλές στιγμές που θα μπορούσαν να μας δώσουν τους 3 βαθμούς.

Κρατάω την βελτίωση των ποδοσφαιριστων μου συνολικά.