Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κείμενο και υπαίθριες δραστηριότητες

Ραντεβού με την ατυχία είχαν και πάλι οι Νέοι Δραπετσώνας, χάνοντας την νίκη μέσα απο τα χέρια τους, στο χθεσινό παιχνίδι με τους Νέους Ευγενείας, στο γήπεδο της Χαραυγής για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Πειραιά.

Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2, σε ενα γεμάτο παιχνίδι με ανατροπές και συγκινήσεις.

Η ομάδα του Μανώλη Πράσινου, πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων στο πρώτο 45λεπτο, με τους Χασάν στο 34' και Γιώργου στο 45'.

Και εκεί που όλα έδειχναν οτι οι φιλοξενούμενοι θα πανηγυρίσουνε μια σημαντική νίκη, ο σύλλογος της Ευγένειας έβγαλε αντίδραση.

Αρχικά, ο Νταούτι στο 55', μείωσε σε 1-2, και στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης  με έμμεσο φάουλ ''άρπαξε'' εναν βαθμό για την ομάδα του, ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2.

Ο τεχνικός της ομάδας της Δραπετσώνας, Μανώλης Πράσινος, δήλωσε:

''Αλλοι δυο χαμένοι πόντοι για εμάς.

Μας στοίχισε η φάση στο τέλος,όπως και την 1η αγωνιστική.

Ετσι είναι το ποδόσφαιρο.

Απλά προχωράμε.

Τώρα που έχουμε και την διακοπή, είναι ευκαιρία για εμάς να εφησυχαστούμε και να διορθώσουμε τα λάθη μας.

Η αποδόση μας την δεδομένη χρονική στιγμή είναι σε υψηλά στάνταρ, και δυστυχώς δεν έχουμε πάρει ακόμα τους βαθμούς που δικαιούμασταν''.