Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κοντινό πλάνο και εσωτερικός χώρος

Την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα της Γ' Πειραιά, πέτυχε το Χατζηκυριάκειο, στο ουδέτερο γήπεδο του Μοσχάτου, επικρατώντας σε ένα γεμάτο παιχνίδι με 3-2 του Πήγασου Αγ.Διονυσίου.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τα λιοντάρια, ήταν ο αγέραστος Αλιάγας, που πέτυχε χατ-τρικ.

Το ημίχρονο βρήκε τους τυπικά γηπεδούχους να προηγούνται με 2-0, με ισάριθμες κεφαλιές του Αλιάγα απο ωραίες ασίστ των Σταφανίδη και Ζάππα.

Ο Πήγασος μείωσε στο 2ο μέρος σε 2-1, αλλά ο Αλιάγας έκανε το 3-1 μετά απο πέναλτι που κέρδισε ο Ζάππας απο τον Κοτζαμάνη.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 88' στο τελικό 3-2, ενώ ένα λεπτό πριν αντικαταστάθηκε ο Ζάππας λόγω τραυματισμού.

Ο τεχνικός του Χατζηκυριακείου, Γιάννης Παπαιωάννου, προανήγγειλε ενίσχυση για την ομάδα του, αλλά και σχολίασε και τα αμυντικά λάθη στην ομάδα του, που έβαλε πάλι τον Πήγασο στο παιχνίδι:

''Παρά τις απουσίες των Μπάλια, Κασσελάκη, Κέκου νικήσαμε σήμερα παίζοντας καλό και στρωτό ποδόσφαιρο.

Αξίζαμε τη νίκη αφού ήμασταν καλύτεροι σε ολο το ματς.

Δεχτήκαμε 2 χαζά γκολ απο λάθη τα οποία οφείλουμε να τα διορθώσουμε.

Αναμένεται να ενισχυθεί λίγο ακόμα η ομάδα αφού ειμαστε κάπως λίγοι ακόμα σε αριθμό.

Μας χαροποιεί πάντως και το καλό ποδόσφαιρο που παίζουμε αλλά και το οτι χρησιμοποιήθηκαν 6 παίκτες κάτω των 20 ετών οι 4 εκ των οποίων βασικοί''.