Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάνει ένα σπορ και υπαίθριες δραστηριότητες

Την ήττα απο τον Ιωνικό στο ''Σ.Μελισουργός'' γνώρισε ο Ατρόμητος Πειραιά με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο για τις 2 ομάδες, έχοντας φάσεις για να σκοράρουν, αν και οι Νικαιώτες ήταν ελαφρώς καλύτεροι καθώς κέρδισαν κάποιες προσωπικές μονομαχίες.

Στο δεύτερο η ομάδα των Καμινίων, ανέβασε την απόδοση της, παίζοντας πολύ πιο ψυχωμένα, και χωρίς να κινδυνέυει ιδιαίτερα.

Τελικά όμως αυτός που χαμογέλασε πρώτος ήταν ο Ιωνικός, καθώς στο 71' ο Κουιρουκίδης με κεφαλιά νίκησε τον Χατζάκη, ''παγώνοντας'' το γήπεδο των Καμινίων.

Εκεί η πλάστιγγα άρχισε να γέρνει προς την ομάδα του Δημήτρη Αρναούτη, που με τον ίδιο παίκτη στο 89ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα του, παίρνοντας μια πολύτιμη νίκη για την συνέχεια.

Ο τεχνικός του Ατρόμητου, Θεόφιλος Καλύβας, έμεινε ικανοποιημένος απο την απόδοση των παικτών του, κυρίως στο 2ο μέρος, και όχι με το αποτέλεσμα:

''Το παιχνίδι στο Α' ημίχρονο ήταν μοιρασμένο.

Στο Β' αρχίσαμε να έχουμε εμείς την πρωτοβουλία των κινήσεων, διορθώνοντας και κάποια πράγματα τακτικά.

Μετρήσανε πολύ δυστυχώς οι στατικές φάσεις.

Δεχτήκαμε τέρμα σε ένα σημείο που είναι δύσκολο να αντιδράσεις.

Επρεπε να ρισκάρουμε μετά το 0-1, με τον Ιωνικό να βρίσκει χώρους, κάνοντας έτσι και το 0-2.

Τα παιδιά προσπάθησαν, είμαι ικανοποιημένος''.

Ατρόμητος Πειραιά: Xατζάκης, Τσαραούσης, Γαβαλάς, Τζωρτζάτος, Σαμιώτης (77' Κοντάκος), Ταμπάκης, Τζάθας, Φυσαράκης (87' Κωτσαλάς), Δανασής, Ντάφλας, Μπαλτζάκης (67' Κατσαβριάς)

Ιωνικός: Koυρεπίνης, Πατσατζόγλου, Δημακάκος, Παντελίδης, Μαντζώρος, Γκοτσούλιας, Ατματσίδης (89' Καρέλης), Θέος (56' Σάμιος), Καλλέργης (64' Πογοσιάν),Ντάλλας (80' Πλάκας), Κουιρουκίδης