Αποτέλεσμα εικόνας για ιωνικος 2018

Το ρόδι ''έσπασε'' ο Ιωνικός, ο οποίος επικράτησε με ανατροπή 2-1 της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, για το εξ αναβολής παιχνίδι του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι Κρητικοί, στο πρώτο ημίχρονο είχε παθητικό ρόλο, αλλά τελικά κατάφερε να αιφνιδιάσει με τον Πετράκο, βρίσκοντας εκτός θέσης τον Μακρυωνίτη και με μακρινό σουτ, άνοιξε το σκορ στο 42'.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Δ.Αρναούτη ισορρόπησε το ματς και στο 65' ο Μαντζώρος ύστερα απο φάση διαρκείας, έκανε το 1-1.

Τρία λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Παληγεώργου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το τελικό 2-1, διαμορφώθηκε στο 81, με τον Κουιρουκίδη να κερδίζει πέναλτι, και τον Καλλέργη να εκτελεί τον Πονηρό απο τα έντεκα βήματα, δίνοντας την πρώτη νίκη στην ομάδα του.

Ιωνικός (Αρναούτης): Μακρυωνίτης (46' Κουρεπίνης), Πατσατζόγλου, Δημακάκος, Παντελίδης, Ματζώρος, Γκοτσούλιας, Ατματσίδης (70' Καρέλης), Θέος (56' Πογοσιάν), Σάμιος, Ντάλλας (60' Καλλέργης), Κουϊρουκίδης.

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Κολιτσιδάκης): Πονηρός, Βασιλάκης (83' Βεστάκης), Παληγεώργος, Παπατζίκος, Παναγιωτόπουλος, Κυτράκης, Μαζιώτης (79' λ.τρ. Ξαγοράρης), Μποτωνάκης, Πετράκος (56' Βαρδάκης), Νικόλτσης (72' Λαμπάκης), Τσίτας