Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το χθεσινό φιλικό ανάμεσα στον Αιολικό και στον Εθνικό στο δημοτικό στάδιο της Μυτιλήνης.

Η ομάδα του Λουκά Καραδήμου έχασε δυο σημαντικές ευκαιρίες στο Α' ημίχρονο με τον Παυλάκη να μην βρίσκει στόχο στο 34' και στο 45'.

Στις αρχές του 2ου μέρους ο Ρομάνο με εκτέλεση φάουλ ανάγκασε σε εντυπωσιακή απόκρουση τον Zαχαρή.

Στα τελευταία λεπτά ο Τσιλιγγίρης νικήθηκε απο τον Ζαχαρή με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει στο 0-0.

Αιολικός: Ζαχαρής, Τσουβαλτσίδης, Κουκουρώνας (52' Παλαμουτσής), Καπταγιάννης, Βαλιός (50' Τάχιας), Κατσίκης, Λάλας, Διαμαντίδης (75' Τσομπανέλλης), Βουτσιώτης (70' Σεφουλάι), Βεζιρτζόγλου (50' Ποτουρίδης), Τιάγκο (52' Λαμπράκης)

Εθνικός: Βουτσινάς (46' Κολιοφούκας), Βλάχος (77' Μπακογιάννης), Λεβέντης (55' Κατίδης), Σμίλτος (65' Κορνέζος), Κωνσταντίνου, Σκεντεράι (65' Πεχλιβανίδης), Κόλινς (55' Μηλιώνης), Πολίτης (55' Μάναλης), Παυλάκης, Ρομάνο (60' Λεωνιδόπουλος), Τσιλιγγίρης