ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΚΟΥ
ΠΕΙΡΑΙΑ
Το πρώτο επίσημο ματς του Πολυκράτη ξεκίνησε με ήττα καθώς ηττήθηκε με 2-1 από την ομάδα ΑΣ κωφών.

Στο παιχνίδι είχε αρκετά νέα πρόσωπα .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 και στην συνέχεια ο Δροσος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το ματς στα ίσια.

Ο πολυκρατης έχασε δυο κλασικες ευκαριες για να προηγηθεί στο ματς με τον Σπυροπουλο καθως και διαμαρτύρονται για ένα πέναλτι μετά από εκτέλεση φάουλ του Δρόσου όπου η μπάλα βρήκε σε χέρι αντιπάλου που ήταν στο τοιχος

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πήραν πάλι κεφάλι στο σκορ μετά από τραγικό λάθος της άμυνας  του Πολυκράτη.

Η Φιλοξενούμενοι μπηκαν δύνατα στο δεύτερο ημίχρονο πήραν την κυκλοφορία της μπάλας είχαν και δοκάρι με τον Σπυροπουλο στα πρώτα 10 λεπτά.

Στην συνέχεια πάλι από λάθος τις άμυνας έγινε πέναλτι από τον Πολυκράτη στο οποίο διαμαρτύρονται οτι δεν υπήρχε επαφή αλλα δεν έχει σημασία καθώς ο αρχηγός της ομάδας των ΑΣ ΚΩΦΩΝ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι καί αουτ.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για 2 πέναλτι που δεν δόθηκαν στο Χρυστοδουλοπουλο και στο κινητικότατο Π. Λιβάνιο Αντοιστηχα.

Συμπέρασμα η ομάδα του Πολυκράτη θα πρέπει να δουλέψει στην αμυντική της λειτουργία περισοτερο.