Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάνει ένα σπορ, κείμενο και υπαίθριες δραστηριότητες

Συγκλονιστική εξέλιξη είχε το παιχνίδι του Ατρόμητου Πειραιά και του Κερατσινίου, στο ''Σ.Μελισσουργός'', για την πρεμιέρα του 5ου ομίλου του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1.

Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο, λόγω των καιρικών φαινομένων που πλήττουν την χώρα μας, οι δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο παίξαν ισορροπημένα χωρίς να ξεχωρίσει κάποια με την απόδοση της.

Οι γηπεδούχοι πιέσανε για να ανοίξουν το σκορ, αλλά οι Ντάφλας στο 46' με εκτέλεση φάουλ, και Ταναξής στο 62' που πλάσαρε άουτ μετά απο κακή έξοδο του Μακρυωνίτη, δεν τα καταφέρανε.

Τελικά το ''ζουμί'' του αγώνα, γράφτηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι κυανόλευκοι, κερδίσανε έμμεσο φάουλ στο 87' και ο Ντάφλας με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ, άνοιξε το σκορ, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Και εκεί που όλα έδειξαν, οτι η ομάδα των Καμινίων, θα πάρει τους 3 πόντους, οι ''ροσονέρι'' στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με επίσης εκτέλεση φάουλ του Κομνηνού, έστειλε περιπετειώδης την μπάλα στα δίχτυα του Γαβαλά για το τελικό 1-1.

Ο προπονητής του Ατρόμητου, Θεόφιλος Καλύβας, έμεινε ευχαριστημένος με την προσπάθεια των παικτών του, και τόνισε οτι όσους περισσότερους βαθμούς μαζέψει η ομάδα του με αντιπάλους που έχουν τους ίδιους στόχους θα είναι θετικό:

''Ηταν ενα μοιρασμένο ματς απο την αρχή.

Δημιουργήσαμε φάσεις αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε, και πιστεύω οτι είμασταν ενα κλικ καλύτεροι.

Στο γκολ που δεχτήκαμε, δυστυχώς δεν εκτιμήσαμε την φάση, δείξαμε υπερβολική σιγουριά.

Συγχαρητήρια στα παιδιά, κρατάμε την προσπάθεια.

Οσον αφορά στην συνέχεια, θα αντιμετωπίσουμε πολλές ομάδες που έχουν τον ίδιο στόχο με μας, δλδ. την εύκολη παραμονή, και όσους περισσότερους βαθμούς μαζέψουμε τότε θα πετύχουμε τους στόχους μας''.