Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάνει ένα σπορ, στέκεται και υπαίθριες δραστηριότητες

Tην πρώτη του νίκη για την νέα σεζόν πέτυχε σήμερα ο Αγιαξ Ταύρου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α' ΕΠΣΑ.

Ο ''Αίας'' επικράτησε εντός έδρας του ΑΟ Περιστερίου με 2-0, ''καθαρίζοντας'' την υπόθεση νίκη στην ουσία μέσα σε πέντε λεπτά, με τους Σερδενέ στο 52' και στο 57' με αυτογκολ του Μπούζα.

Κομβικότατος όμως για τους γηπεδούχους, ήταν ο τερματοφύλακας Χατζάκης, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο ήταν σταθερός πάρα την βροχή, μπλόκαρε διαγώνιο σουτ στο 30' και έδιωξε με γροθιές ανάμεσα σε 3 αντιπάλους σε σέντρα σουτ στο 41', ενω στο 65' έβγαλε απίστευτο τετ-α-τετ, μην επιτρέποντας τους Περιστεριώτες να ξαναμπούν στο παιχνίδι.

Αγιαξ Ταύρου: Χατζάκης, Κούρτι, Μιχαηλίδης, Καραπιπέρης, Γούλας, Γεωργίου, Κάλφας (69' Καρκασίνας), Σερδενές, Μπάσα (46' Μούτας), Χαλίλι (83' Σιώζος), Κιάφα(77' Καράμπας)

ΑΟ Περιστερίου: Θεοδωράκης, Σετελάρι (82' Τόκολας), Αναγνωστόπουλος, Μπούζας, Αννιτσάκης, Τσεργάς, Λέτσι (59' Κουσούκου), Ζιάμπρας (46' Κόκα), Τσοπανάς, Λειβαδάς, Γεωργακόπουλος (69' Μπαλαρίνας)