ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΚΟΥ
ΜΑΝΔΡΑ
Νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό της ομάδας μας, απέναντι στον Ακράτητο ,με το τελικό 1-4 απέναντι στον ισχυρό σύλλογο των Ανω Λιοσίων να καταγράφει  τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

Το πρώτο γκολ της σεζόν πέτυχε ο Στύλλα στο 7ο λεπτό, ύστερα από κόρνερ του Πασαλίδη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση από τον Ακράτητο με το γκολ του Καραχάλιου .

Στο 29, ο  Μανδραϊκός μας πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ όταν από τη σέντρα του Τσακίρη απο αριστερά, αμυντικός του Ακράτητου στην προσπάθεια του ν διώξει τη  μπάλα την έστειλε στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές φάσεις με δοκάρι και  μία ωραία επέμβαση του Ιωσήπου, αλλά στο 37 έγινε το 1-3. Με το νεαρό, μόλις 17 χρονών, Μπόρι, να παίρνει τη μπάλα λίγο έξω απο τη περιοχή και με ένα μαγικό τρόπο πέτυχε το ωραιότερο γκολ του αγώνα για το 1-3.

Στο β ημίχρονο, η ομάδα μας σκόραρε και το τέταρτο γκολ στο 50, όταν από ωραία κάθετη μπαλιά του Μπούσι,  ο Κούστας βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του Ακράτητου και πλάσαρε για το 1-4.

Μανδραϊκός: Ιωσήπου,Χαλκιάς,Μαυρίδης,Στρατάκης,Τσακίρης,Μπούσης,Στύλλα,Ντούλιας,Μπόρι,Πασαλίδης,Μελετίδης

Επαιξαν και οι: Πορανίδης(Κίπερ)Θεοδωρόπουλος,Βλαχόπουλος,Γκίνης,Κουστας,Ριζάι,Αλεχάντρο(υπο δοκιμη),Σταφου,Θεοδοσίου