Αποτέλεσμα εικόνας για κατσικοκερης εθνικοσ

Tα πάνω κάτω στον όμιλο έφερε ο Εθνικός, ο οποίος με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Κατσικοκέρη, έφυγε με μεγάλο διπλό απο την Αλικαρνασσό, επικρατώντας με 2-1 του Ηρόδοτου, για την προτελευταία αγωνιστική.

Απο την κόλαση στον παράδεισο κυριολεκτικά, οι Πειραιώτες ανέτρεψαν κάθε προγνωστικό και με νίκη την επόμενη αγωνιστική στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Αστέρα Αμαλιάδας (ο οποίος επίσης πήρε με ανατροπή το διπλό μέσα στα Σπάτα με αντίπαλο τον Αήττητο), θα πανηγυρίσουν την άνοδο στην Φουτμπολ Λιγκ ύστερα απο εφτά χρόνια.

Οι Κρητικοί αιφνιδίσαν τους παίκτες του Νίκου Κουρμπανά, και συγκεκριμένα στο 13' με σουτ του Μωραίτη έξω απο την μεγάλη περιοχή, βρέθηκαν μπροστά στο σκορ.

Ο Μάναλης, ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσια με πλασέ στο 50' αναπτερώνοντας τις ελπίδες της ομάδας του.

Κομβική στιγμή στην εξέλιξη του αγώνα, ήταν η εντυπωσιακή απόκρουση του Σικαλιά στο 70' μετά απο σουτ του Φραγκουλάκη.

Τρια λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι μένουν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Λεωνιδόπουλου με δέυτερη κίτρινη απο τον διαιτητή κ. Βρέσκα.

Και φτάνουμε στις καθυστερήσεις, όπου ο ερχόμενο απο τον πάγκο Μίσελ, με εκπληκτική ατομική ενέργεια πάσαρε για τον Κατσικοκέρη, ο οποίος τρίπλαρε τον αμυντικό της ομάδας του Ηρακλείου, και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Κασμερίδη για το τελικό σκορ.

Ηρόδοτος (Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδλάκης, Κασαπάκης (64′ Γαρεφαλάκης), Αργκιλέσι, Φραγκουλάκης, Μελισσόπουλος, Μωραϊτης (89′ Καραγκιόζι), Ετοφ.

Εθνικός (Κουρμπανάς):Ε Σικαλιάς, Στασινός, Βλάχος, Κρητικός, Μπεχλιβανίδης (74′ Βενέτης), Λεωνιδόπουλος, Δωματάς (85′ Κομνηνός), Κατίδης, Κατσικοκέρης, Γκέσιος (65′ Παυλάκης), Μάναλης (83′ Μισελ)