Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Παιχνίδι θρίλερ διεξήχθη εχθές στο ''Π.Νικολαίδης'' της Νίκαιας ανάμεσα στον τοπικό Ηρακλή και τον Πειραικό, για μια θέση στα μπαράζ ανόδου στην Α' κατηγορία, 2 αγωνιστικές μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου.

Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, με τους γηπεδούχους να ''φωνάζουν'' για την φάση του 8ου λεπτού όπου ο Μπάκας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με τον διαιτητή Φυλακούρη να ακουρώνει το γκολ για επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα Μπακαλάρο.

Στην συνέχεια, οι Νικαιώτες δεν πτοήθηκαν και συνέχισαν να κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να κερδίσουν πέναλτι στο 14'.

Ο Μηνάγιας ανέλαβε την εκτέλεση, με τον Μπακαλάρο να βάζει στοπ.

Στο 27, ο Πειραικός στάθηκε τυχερός, αφού στην πρώτη του σημαντική φάση άνοιξε το σκορ στο 27' με εκτέλεση φάουλ του Παυλίδη.

Η αναμέτρηση οδεύει προς το τέλος της και όλα έδειχναν οτι ο Πειραικός θα πάρει την μεγάλη νίκη, ο Αγουρσαλίδης στο 95', έδωσε το φιλί ζωής στην ομάδα του, έχοντας ακόμα το πάνω χέρι για τα πλέι οφ.

Ο προπονητής του γηραιού, Παναγιώτης Κυριακάκης, στάθηκε στην πολύ καλή απόδοση των παικτών του παρά τις απουσίες, και οτι θα παλέψουν μέχρι το τελευταίο λεπτό για την είσοδο του στα πλέι οφ:

''Είμασταν πολύ καλύτεροι.

Δυστυχώς δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος.

Μας ακύρωσαν ενα γκολ στα πρώτα λεπτά που κατά την γνώμη μου ήταν κανονικό.

Αυτό ειναι το ποδόσφαιρο.

Ηταν ενα σκληρό παιχνίδι.

Μπορεί να είχαμε απουσίες, αλλά το παλέψαμε χωρίς να παρατήσουμε το ματς ουτε λεπτό.

Η συνέχεια είναι δύσκολη, δεν πτοούμαστε''.