Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Μεγάλη νίκη που κρατάει ζωντανές τις ελπίδες του για απευθείας παραμονή στην Β' κατηγορία Πειραιά κράτησε ο Άρης Αμφιάλης, ο οποίος επικράτησε με 4-2 των Λεόντων Καμινίων εντός έδρας, για την 20η αγωνιστική του 1ου ομίλου.

Αξιοσημείωτο σημείο του αγώνα ήταν τα δυο πρώτα γκολ του αγώνα.

Συγκεκριμένα η ομάδα της Αμφιάλης άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό, αφού μετά απο γύρισμα του Αναστασίου στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Χατζηπέρη σε ένδειξη φερ-πλέι, ο 26χρονος πορτιέρο έκανε τραγικό λάθος και δεν ακολούθησε την πορεία της μπάλας.

Ο τεχνικός του Άρη, Βαγγέλης Κώττος, ο οποίος παρακολούθησε το ματς απο τις κερκίδες λόγω τιμωρίας, έδωσε εντολή στους ποδοσφαιριστές του να αφήσουν τους Λέοντες να ισοφαρίσουν.

Και έτσι στο επόμενο λεπτό, το παιχνίδι ήρθε στα ίσια, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 1-1.

Ο Μουρίκης στο 50΄ έδωσε κεφάλι στο σκορ για τους γηπεδούχους, και δέκα λεπτά αργότερα ο Μηνόγιαννης έκανε το 3-1.

Οι Λέοντες μείωσαν με πέναλτι μετά απο χέρι του Αναστασίου μέσα στην περιοχή, με το τελικό 4-2 να διαμορφώνει στο 80ο λεπτό ο Ιωάννου.

Ο Βαγγέλης Κώττος μετά το τέλος του αγώνα, έδωσε πιο πολύ βάση στα δυο πρώτα γκολ του αγώνα, λέγοντας:

''Δεν είχαμε σκοπιμότητα να εκμετταλευτούμε το λάθος του τερματοφύλακα των Λεόντων.

Παίζουμε με όλους τους κανόνες, και στα ίσια με όλες τις ομάδες.