Στις νίκες επέστρεψε και μάλιστα με επιβλητικό τρόπο η ΑΕ Νίκαια, η οποία επικράτησε σχετικά εύκολα του ουραγού Προφήτη Ηλία με 4-1 στο ''Π.Νικολαίδης'' τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής περιόδου του Πρωταθλήματος της Β' Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το λάθος και προηγηθήκαν στα πρώρα λεπτά της αναμέτρησης, με τον Μαραγκό να φέρνει το ματς στα ίσια στο 25ο λεπτό, και με αυτό το σκορ μπήκαν οι ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Στάθη Φουρίκη επεδίωξε να σκοράρει όσο γίνεται πιο γρήγορα στα πρώτα λεπτά και το κατάφερε με τον Καλαιτζή στο 49'.

Ο Σφυρής με εκτέλεση πέναλτι στο αμέσως επόμενο λεπτό ''καθάρισε'' το παιχνίδι για την ομάδα του.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Μαυρογένης.