Φωτογραφία του Fotis Iliou.

Σε ενα παιχνίδι χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, ο Φίλιππος γνώρισε την ήττα στην Χαλάστρα απο τον τοπικό Καμπανιακό με σκορ 3-1, δυο αγωνιστικές πριν το τέλος του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Μόλις στο 2ο λεπτό, οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Χατζηβασιλειάδη.

Πέντε λεπτά πριν το μισάωρο, ο Καμπεράης διπλασίασε τα τέρματα των ερυθρόλευκων.

Η ομάδα της Ημαθίας, πριν μπουν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια, κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με όμορφο ψιλοκρεμαστό σουτ του Σκλιοπίδη.

Το τελικό 3-1, έκανε ο Ρακαβίνας με εκτέλεση πέναλτι στο 85'.

Αναγκαστική αλλαγή, έκανε στο πρώτο ημιχρονο ο Φίλιππος, με τον Καραχαλίδη να δίνει την θέση του στον Ηλίου στο 27' που του γύρισε ο αστράγαλος.

Καμπανιακός: Μπόικος, Χατζηαποστόλου, Αλμπάνης, Μαγούλας (72΄ Ζούμπουλας), Ρακαβίνας, Δοσαΐτης, Χατζηβασιλειάδης, Τσιότσκας (80΄ Βλαχόπουλος), Παγωνίδης, Καμπεράη, Παπαζήσης (75΄ Βουδούρης)

Φίλιππος Αλεξάνδρειας: Κούζας, Πέικος, Σκλιοπίδης, Δημητρίου, Ηλίου (27΄ Καραχαλίδης), Κούμπουλα (86΄ Τριανταφυλλόπουλος), Χπυσεΐνογλου, Αβραμόπουλος, Αρβανιτίδης, Αλμύρας, Κιβρακίδης (87΄ Ταλαίπωρος)