Στις νίκες επέστρεψε και μάλιστα με τον πιο εμφατικό τρόπο, ο Ηρακλής Νικαίας για την 17η ημέρα του Πρωταθλήματος της Β' Πειραιά.

Ο γηραιός εντυπωσίασε το κοινό που βρέθηκε σήμερα στην παραλία της Καλλιθέας, επικρατώντας του τοπικού ΑΟΚ Φαλήρου με 3-5, σε ενα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου και απο τις 2 ομάδες.

Ο Σταμούλης μόλις στο 8ο λεπτό ήταν αυτός που έβαλε μπροστά το σκορ τους γηπεδούχους.

Το τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους ήταν εξαιρετικό, με τον Ντόμπριν στο 30' να φέρνει το ματς στα ίσια για τον Ηρακλή.

Στο 34' ο Ομάρ ξαναέβαλε σε θέση οδηγού τους Φαληριώτες, αλλά ο Δάππας απάντησε ξανά για τους φιλοξενούμενους τρια λεπτά αργότερα ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι Νικαιώτες ολοκλήρωσαν την ανατροπή, με τον Σκαρτάδο στο 55' να κάνει το 2-3.

Στο 70' ο Χατζηλιάς με πέναλτι, δίνει αέρα 2 τερμάτων στην ομάδα του, με τον ΑΟΚ να ξαναμπαίνει στο παιχνίδι στο 76ο λεπτό με σκόρερ τον Γρυπάρη.

Ο Χατζηλιάς όμως πάλι έκοψε και τις τελευταίες ελπίδες της ομάδας του Φαλήρου για ισοφάριση, διαμορφώνοντας το τελικό 3-5 στο 83ο λεπτό.

Ο προπονητής του συλλόγου της Νίκαιας, Παναγιώτης Κυριακάκης, τόνισε οτι τα ψυχικά αποθέματα που έδειξαν οι παίκτες του έπαιξαν καθοριστικό ρόλο έτσι ώστε να φύγει η ομάδα του με τους 3 βαθμούς:

''Πρώτα απο όλα συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, δεν το παράτησαν ποτέ το παιχνίδι.