Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Bαρυά ήττα δέχτηκε το μεσημέρι της Κυριακής το Χατζηκυριάκειο με 5-0 απο τον Ολυμπιακό Κερατσινίου στο γήπεδο της Χαραυγής, για την 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β' Πειραιά.

Οι ερυθρόλευκοι παρέμειναν και απόσταση βολής απο την κορυφή, και άνοιξε το σκορ με τον Θεοδωρόπουλο μόλις στο 5'.

Οι Χαρίσης και Παπανδρέου άνοιξαν την ψαλίδα τριών τερμάτων στο 20' και στο 25' αντίστοιχα, κλείνοντας το 1ο ημίχρονο.

Ο Θεοδωρόπουλος στο τελευταίο δεκάλεπτο έφτασε σε χατ-τρικ πετυχαίνοντας άλλα δυο γκολ στο 80' και στο 88'.

Ο τεχνικός των λιονταριών, Γιάννης Παπαϊωάννου αποδέχτηκε την ανωτερότητα του αντιπάλου του:

''Χάσαμε δίκαια απο μια απο τις καλύτερες ομάδες του Πρωταθλήματος.

Μπήκαμε μουδιασμένα, δεχτήκαμε νωρίς τα πρώτα γκολ και στη συνεχεία δεν είχαμε καμιά τύχη.

Συνεχίζουμε με την ελπίδα να παίζουμε πλήρεις στα επόμενα ματς γιατί μόνο έτσι θα έχουμε ελπίδα για κάτι καλό''.