Αποτέλεσμα εικόνας για Διαγόρας Ρόδου

Στην 3η θέση της βαθμολογίας του 6ου ομίλου της Γ' Εθνικής σκαρφάλωσε σήμερα το απόγευμα ο Διαγόρας Ρόδου, ο οποίος επιβλήθηκε εντός έδρας του Πέλοπα Κιάτου με 1-0 σε εξ αναβολής παιχνίδι, φτάνοντας στους 28 βαθμούς, 4 λιγότερους απο την δεύτερη Προοδευτική.

Χρυσός σκόρερ για τον γηραιό ήταν ο Αντώνης Γιόνδης στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου.

Στο επόμενο 20λεπτο οι γηπεδούχοι έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να ''κλειδώσουν'' το ματς αλλά οι Βελλίνης και Αγγελούδης, δεν τα κατάφεραν.

Μοναδική στιγμή που η ομάδα της Κορινθίας είχε την ευκαιρία να φέρει τούμπα το παιχνίδι, ήταν με τον Θεοδωρόπουλο στο 75' όπου ο Μπαμπανιώτης είπε όχι σε εντυπωσιακό σουτ του πρώτου.

Διαγόρας Ρόδου: Μπαμπανιώτης, Ευαγγελιδάκης, Ρούνιτς, Προβατίδης, Μήτκας, Σερτζίνιο (90′ Τσαγκάρης), Κιοσσέογλου (65′ Γεωργίου), Βελέτης, Γιόνδης (62′ Αγγελούδης), Βελλίνης (83′ Καρπαθάκης), Μπακάλης.

Πέλοπας Κιάτου: Ριτζάι, Τουμπανάκης, Κουρούμαλης, Παινέσης, Παλογιαννίδης (65′ Μιχαλόπουλος), Μανιώτης, Μπούκης (88′ Σταθακόπουλος), Ραχίμ, Παπουτσής, Πετρόπουλος (60′ Θεοδωρόπουλος), Πράττος.