Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα μετά απο 14 αγώνες σημείωσε σήμερα η ομάδα του Χατζηκυριακείου και απέναντι μάλιστα στο 4ο της βαθμολογίας ΑΟΚ Φαλήρου με σκορ 2-1, στο ''Π.Νικολαίδης'' της Νίκαιας.

Ο Αλιάγας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τα ''λιοντάρια'' στο 24ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 76' λόγω αποβολής του Μπίντζου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στα επόμενα λεπτά όμως και συγκεκριμένα στο 80' ο Τσαλατσάνης με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ύστερα απο αντεπίθεση απο τα πλάγια.

Οι Φαληριώτες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ σε 2-1.

Ο προπονητής των γηπεδούχων, Γιάννης Παπαϊωάννου μας μίλησε για το πάθος που έβγαλαν σήμερα οι ποδοσφαιριστές του συμπληρώνοντας:

''Επιτέλους νίκη.

Η ομάδα σήμερα έδειξε πάθος και αγωνιστική πειθαρχία σε αυτά που είχαμε πει απέναντι σε μια πολύ νεανική αλλά και απο τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.

Όταν μείναμε με 10 βγάλαμε ψυχή.

Μεγάλο ποσοστό για τη σημερινή νίκη οφείλεται και στη διοίκηση που έκανε αγώνα δρόμου αυτές τις μέρες και κατάφερε να τελειώσει όλες τις μεταγραφές που ζήτησα και που βοήθησαν πολύ σήμερα.

Λεπτομερώς αυτές θα ανακοινωθούν απο αύριο''.