Σχετική εικόνα

Στις νίκες επέστρεψε το απόγευμα του Σαββάτου ο Μανδραικός κάνοντας ακόμα ενα αποφασιστικό βήμα προς το Πρωτάθλημα και την άνοδο.

Οι κυανόλευκοι, μια αγωνιστική πριν το μεγάλο ντέρμπι με τον Ακράτητο και κόντρα σε δύσκολες κεντρικές συνθήκες, επικράτησαν εκτός έδρας της Νέας Πέραμου με 3-0.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε απο το πρώτο 45λεπτο, με τον Βούκα να ανοίγει το σκορ στο 22'.

Ο Μονέ με δυο προσωπικά του γκολ στο 35' και στο 42΄ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο προπονητής των φιλοξενούμενων, κ.Καλύβας στάθηκε στην συγκέντρωση που έδειξαν οι παίκτες του αλλά και το καθοριστικά βαθμολογικο παιχνίδι με τον Ακράτητο που ακολουθεί:

''Σκοπός μας ήταν να διατηρήσουμε την διαφορά και τα καταφέραμε.

Στο πρώτο ημίχρονο είμασταν συγκεντρωμένοι και παρά την καταρρακτώδη βροχή και την αγωνιστική ένταση που υπήρχε πιάσαμε υψηλά στάνταρ.

Στο δεύτερο μέρος κρατήσαμε τον ρυθμό μας αλλά δεν πατήσαμε το γκάζι.

Κάναμε σωστή διαχείριση και στις αλλαγές μας, γιατί υπήρχε και η κούραση απο το πρόσφατο παιχνίδι Κυπέλλου μεσοβδόμαδα.

Το μυαλό μας απο δω και πέρα είναι στο παιχνίδι με τον Ακράτητο στην έδρα μας, που αν κατακτήσουμε τους 3 βαθμούς θα κρίνει σε πολύ μεγάλο βαθμό το στόχο που έχουμε θέσει για φέτος''.