Με σκόρερ και δημιουργό τον Παναγιώτη Κωνσταντίνου ο Ολυμπιακός Περάματος πέρασε ενα έυκολο απόγευμα κερδίζοντας με το ευρύ 5-0 την αξιόμαχη ομάδα του Πολυκράτη.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά και ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 10ο λεπτό με σουτ υου Κωνσταντίνου.

Και ενώ υπήρχε κατοχή της μπάλας των ερυθρόλευκων δεν μπορούσε να μετουσιώσει σε γκολ τις φάσεις που προσπαθούσε να δημιουργήσει.

Αντίθετα με την ομάδα του Πολυκράτη που απείλησε 2-3 φορές την εστία του Ελαφρόπουλου ο οποίος έδειξε σταθερότητα κάτω απο τα γκολποστ του.

Στο τέλος του 1ου ημιχρόνου ο Παρίσης μετά απο κόρνερ του Κωνσταντίνου έγραψε με γυριστή κεφαλιά το 2-0 κλείνοντας το ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε μουδιασμένα με τον Ολυμπιακό να έχει κατοχή δίχως ουσία.

Ομως μια κάθετη μπαλιά ήταν αρκετή ώστε ο Παναγιώτης Κωνσταντίνου να ελιχθεί και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 3-0.

Και κάπου εκεί ο προπονητής της ομάδας Μανώλης Χαρόπουλος έκανε αλλαγές δίνοντας ευκαιρία και σε άλλους ποδοσφαιριστές.

Τ0 4-0 έγινε μετά απο ασίστ σέντεα πάρε βάλε του Κωνσταντίνου που έγραψε ο Κανάρης.

Το 5-0 διαμόρφωσε ο Καπέρης με ωραίο σουτ εκτός περιοχής

Ο Ολυμπιακός Περάματος είναι στην κορυφή της βαθμολογίας απομένοντας ακόμα 7 τελικοί μέχρι το τέλος.