Αποτέλεσμα εικόνας για κερατσινι ιαλυσος

Την ήττα με 1-0 στο ''Οικονομίδειο'' της Ρόδου απο τον Ιάλυσο γνώρισε το Κερατσίνι για την 11η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Το μοναδικό γκολ της νίκης για τους Ροδίτες πέτυχε σε κομβικό σημείο ο Βλάχος στο 45ο λεπτό μετά απο κεφαλιά πάσα του Δελαπόρτα.

Στα θετικά για τους ροσονέρι ήταν η εμφάνιση του τερματοφύλακα Γιώρα που ήταν ενας εκ των κορυφαίων για την ομάδα του κ.Σπάθα, βάζοντας στοπ σε δυο καλές στιγμές των γηπεδούχων σε φάουλ και τετ-α-τετ.

Oι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να σκοράρουν με τον Τσουβαλτσίδη στο 59' με τον Ανδρούτσο να διώχνει.

Η ομάδα της Δωδεκανήσου είχε και δυο δοκάρια στο τελευταίο 15λεπτο με τους Σπάρταλη και Δελαπόρτα.

Ιάλυσος: Ανδρούτσος, Κόλλα, Νικήτας, Αρχοντούλης(87' Καραμανώλης) , Ρεκλείτης, Παφιάκης, Φαβάλι, Μπεγλεκτζής(92' Αρέτογλου), Δελαπόρτας, Δήμας, Βλάχος(63' Σπαρταλης)

Κερατσίνι: Γιώρας, Σιγάλας(61 Σιάνος), Μπάτης(78' Μεγαλοοικονόμου), Βαττής, Γκιατης(52' Καρέλης), Τσουβαλτσίδης, Διάκος(72' Καστράτι), Μπερνιδάκης, Πασαλίδης, Παπασπύρος, Σκεντεράι