Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Πολύ όμορφο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο των Σιταποθηκών, με τον Πανιώνιο Κερατσινίου και το Χατζηκυριάκειο να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις σε ενα γεμάτο ματς με ενα γεμάτο σκορ (2-2).

Τα λιοντάρια άνοιξαν το σκορ με τον Χαλκιόπουλο στο 12ο λεπτό, με την ομάδα του Κερατσινίου να κάνει την απόλυτη ανατροπή και να περνάει μπροστά στο σκορ με 2-1 στο δεύτερο ημίχρονο με σκόρερ τους Μπαρλή και Τσάτση.

Τελικά το Χατζηκυριάκειο κατάφερε να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας με σκόρερ τον Γεωργίου στο 68' που είχε μπει στο ημίχρονο.

Ο προπονητής κ.Παπαιωάννου, έμεινε ικανοποιημένος απο τους ποδοσφαιριστές του, συμπληρώνοντας:

''Ήταν αληθινό ντέρμπι, προηγηθήκαμε ισοφαριστήκαμε απο ενα λάθος στο κέντρο μας και βρεθήκαμε πίσω απο μια στημένη φάση.

Ευτυχώς καταφέραμε και ισοφαρίσαμε απο μια άλλη στημένη.

Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος απο τη διάθεση που δείξαμε.

Ο Πανιώνιος στη συνεχεία έχασε κάποιες ευκαιρίες να πάρει το μάτς ήταν όμως άστοχοι οι παίκτες του, ενώ εμείς κάναμε κάποιες καλές αντεπιθέσεις που θα μπορούσαν αν είμασταν λίγο πιο προσεκτικοί να μας δώσουν κάποιο γκολ.