Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Δεν τα κατάφερε ο Αρης Αμφιάλης στο ''Π.Νικολαίδης'' επι της ΑΕ Νικάιας γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 3-0, με αποτέλεσμα να παραμένει στα πλέι άουτ μετά απο 12 αγώνες στον 1ο όμιλο της Β' ΕΠΣΠ.

Η ομάδα του Βαγγέλη Κώττου ταλανίζεται εδώ και καιρό απο απουσίες βασικών του ποδοσφαιριστών αντιμετωπίζοντας μια ομάδα που είναι πιο ψηλά στην βαθμολογία.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου ο Καλαιτζής.

Ο Αγουρσαλίδης, διπλασίασε τα τέρματα των Νικαιωτών στο 60', και το τελικό 3-0 έκανε ο Παπακίτσος δέκα λεπτά αργότερα.

Ο κ.Κώττος παραδέχτηκε την ανωτερότητα του αντιπάλου του και τόνισε οτι η διακοπή του Πρωταθλήματος λόγω των γιορτών ήρθε την κατάλληλη στιγμή:

''Η Νίκαια σήμερα, δικαιούται απόλυτα τους τρεις βαθμούς.

Στηριζόμενη στην ατολμία μας, ήξερε τι ήθελε και πως να το πάρει στο γήπεδο, εκμεταλλευόμενη και τα πολλά ατομικά λάθη των αμυντικών του Άρη.

Αφού έφερε το ματς στα μέτρα της με το γκολ στο α' ημίχρονο,αμύνθηκε υποδειγματικά και στις αντεπιθέσεις άξιζε να πάρει την νίκη, παρά να δεχτεί την ισοφάριση.

Στην ανάπαυλα υπήρχε η πίστη ότι η ομάδα θα πάλευε πιο πολύ και θα έδειχνε αντίδραση. Στοιχεία που δεν βγήκαν αλλά αντίθετα, κυριάρχησαν η παραίτηση και η αποδοχή της ήττας στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.

Η διαφορά με τα προηγούμενα παιχνίδια ήταν χαώδης κι αυτό οφείλεται στο γεγονός των πολλών απουσιών.

Για μια ακόμα αγωνιστική η ομάδα στερήθηκε των υπηρεσιών σημαντικών παικτών με προσωπικότητα.

Αμαρτία και αδικία θα ήταν να "σταυρώσουμε" τους νεαρούς ποδοσφαιριστές οι οποίοι έκαναν την "παρθενική" τους εμφάνιση με την πρώτη ομάδα σε επίσημο ματς.

Τα νεύρα τον τελευταίο καιρό είνα στην… τσίτα, η εικόνα της ομάδας θυμίζει βομβαρδισμένο τοπίο.

«Βάλσαμο» η διακοπή για την συνεχεία.

Ότι πρέπει για να ηρεμήσει το ποδοσφαιρικό τμήμα και να γεμίσουν οι μπαταρίες ενόψει τoυ β' γύρου είναι το ρεπό για τα Χριστούγεννα.

Η διακοπή θα λειτουργήσει ευεργετικά και για την επιστροφή παικτών, που το προηγούμενο διάστημα είχαν τεθεί νοκ-αουτ λόγω τραυματισμών, παράλληλα θα έχω την ευκαιρία να δω και τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα, να εγκλιματίζονται περισσότερο και να βρίσκουν τα πατήματα τους με τους συμπαίκτες τους, ενώ στόχος είναι, με την επανέναρξη να βρίσκονται στο 100% της ετοιμότητας τους, ενόψει των δύσκολων αγώνων που ακολουθούν για τον Άρη Αμφιάλης.

Σε όλο τον φίλαθλο κόσμο χρόνια πολλά, καλό νέο έτος και πάνω αο΄ όλα υγεία και ευτυχία''.