Αποτέλεσμα εικόνας για keratsini fc

Τεράστια νίκη σημασίας πέτυχε σήμερα ο ΑΠΟ Κερατσινίου, ο οποίος επικράτησε με ανατροπή του Εθνικού με 2-1 για το Πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής, και ξέφυγε απο τις επικίνδυνες θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Οι Πειραιώτες ήταν αυτοί που ευτύχησαν να προηγηθούν με ξερό σουτ του Κωνσταντίνου στο 28', με τον Φραντζεσκάκη να πέφτει σωστά στην γωνία του να αποκρούει, να πηγαίνει στο δοκάρι και έπειτα δίχτυα του.

Στα τέλη του ημιχρόνου κατεγράφη ίσως η πιο κομβική φάση του αγώνα όταν ο Φραντζεσκάκης πήρε κατα κάποιο τρόπο το αίμα του πίσω και αποσόβησε σίγουρο γκολ πριν στείλει την μπάλα στα δίχτυα ο Κατσικοκέρης.

O έμπειρος πορτιέρο όποτε χρειάστηκε ενέπνεε σιγουριά στους συμπαίκτες του.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν άλλη ομάδα και καταφέραν μετά το 60' να φέρουν τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση.

Αρχικά ο Καλογιάννης ένα λεπτό αργότερα εκμετταλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την μπαλιά του Ντούλια.

Στην συνέχεια ο Πασαλίδης ήταν αυτός που μετά απο εξαιρετική μπαλιά του Διάκου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σικαλιά μέσα σε αποθέωση.

Θετική εντύπωση μετά το τέλος του αγώνα έκανε οταν οι φίλαθλοι του Εθνικού χειροκρότησαν την ομάδα του Κερατσινίου.

Κερατσίνι: Φραντζεσκάκης, Τσουβαλτσίδης, Σκεντεράι, Μπατής, Βαττης, Γκιάτης (57′ Καλογιάννης), Ντούλιας (90+1 Διάκος), Διάκος, Μπερνιδάκης, Πασαλίδης (87′ Καμπούρης), Παπασπύρος (79′ Παναγιωτοπουλος).

Εθνικός: Σικαλιάς, Στασινός, Γερόλυμος (83′ Σωπασής), Κρητικός, Ρούσσης, Κατίδης, Μάναλης, Κωνσταντίνου (83′ Χατζησάββας), Παυλάκης, Μακρυγιάννης (69′ Καραλής), Κατσικοκέρης