Αποτέλεσμα εικόνας για εθνικος ηροδοτος

Την δεύτερη ισάριθμη του ισοπαλία σήμερα έφερε ο Εθνικός.

Οι κυανόλευκοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0 με αντίπαλο τον Ηρόδοτο, στο ''Γρ.Λαμπράκης'' της Καλλιθέας, φτάνοντας στους 2 βαθμούς στον όμιλο.

Η ομάδα του Πειραιά, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού απο το πρώτο λεπτό του αγώνα, αλλα δεν κατάφερε να καρποφορήσει αυτήν την υπεροχή με ένα τέρμα.

Συγκεκριμένα στο 16', ο Κασμερίδης αναγκάστηκε σε εντυπωσιακή απόκρουση, μετά απο κεφαλιά του Κατσικοκέρη στο κόρνερ που εκτέλεσε ο Τεγούσης.

Στο 32' ήταν η σειρά του Σικαλιά να σταματήσει το σουτ του Προβιδάκη, διώχνοντας σε κόρνερ.

Στο δεύτερο μέρος, το μόνο που έχουμε να θυμόμαστε είναι το 68ο λεπτό, που οι παίκτες του Νίκου Κουρμπανά ζήτησαν πέναλτι, μετά απο ανατροπή πάνω στον Δωματά, απο τον Μπάμπη.

Στο άλλο παιχνίδι μεγάλο διπλό πήρε ο Αήττητος Σπάτων μέσα στην Αμαλιάδα, επί του τοπικού Αστέρα με 2-1, και έφτασε κορυφή μαζί με τον Ηρόδοτο στους τέσσερις βαθμούς.