Φωτογραφία του χρήστη Keratsini f.c.

Στην πρώτη πεντάδα του 6ου ομίλου της Γ' Εθνικής έκλεισε την χρονιά το Κερατσίνι, που παρά την ήττα του απο τον Ασπρόπυργο εντός έδρας με 2-1, πάλεψε μέχρι τέλους ένα παιχνίδι που δεν είχε καμιά βαθμολογική σημασία.

Η ομάδα της Δυτικής Αττικής καιγόταν για τους 3 βαθμούς της νίκης, αφού κινδύνευε άμεσα με υποβιβασμό στο τοπικό όσο ο Εθνικός ήταν ισόπαλος στην Ρόδο με την τοπική ομάδα, και ο Ιωνικός κέρδιζε μέσα στο Ζευγολατιό.

Η αρχή για την φιλοξενούμενη ομάδα του Κυριάκου Μίχα έγινε στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με τον Στρατάκη να εκτελεί φάουλ απο τα δεξιά, και ο Γιώρας να ξεγελιέται απο τον αέρα και να γίνεται το 0-1.

Μερικά λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 35' ο Ντούλιας με εκπληκτικό σουτ στην κίνηση, έφερε το παιχνίδι στα ίσια για το 1-1.

Και εκεί που όλα έδειχναν οτι ο Ασπρόπυργος θα υποβιβαζότανε, αφού ούτε τα άλλα αποτελέσματα δεν το βολέυανε, ο Ζωγράφος με απίθανο ψαλίδι, και αφού είχε προηγηθεί σύγχυση στην άμυνα των ροσονέρι, έδωσε την μεγάλη νίκη που ισούταν με παραμονή για την ομάδα του στο 85ο λεπτό.

Στην συνέχεια ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε απο τον αγώνα λόγω χειρονομιών προς την κερκίδα.

Κερατσίνι: Γιώρας, Τσουβαλτσίδης, Σκεντεράι, Μπατής, Βαττής(91 Παναγιωτόπουλος), Παπασπύρος, Ντούλιας, Διάκος, Μπερνιδάκης(80' Σιάνος), Πασαλίδης (67' Γκιάτης), Καρέλης(67' Σιγάλας).

Ασπρόπυργος: Διαμαντής, Μπρίμπος, Σταγάκης, Νικολάου, Ζώνας, Νάκας, Ατματζίδης, Στρατάκης (79' Ζαχαράτος), Μίλιτς(89' Σιδηρόπουλος), Μπανγκουρά(72' Ζωγράφος, Χαικάλης