Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Εξαιρετική αντίδραση με ονειρεμένο πρώτο ημίχρονο έβγαλε ο Μανδραικός εχθές, ο οποίος μετά την απρόσμενη ισοπαλία με τον Πυρρίχιο, πήρε το ντέρμπι της πόλης επι του τοπικού ΠΑΟΚ με σκορ 3-1, παραμένοντας στην κορυφή της Α' ΕΠΣΔΑ.

Οι κυανόλευκοι, μπήκαν εξαιρετικά στο γήπεδο μην αφήνοντας αμφισβήτηση απο τους φιλοξενούμενους.

Το σκορ στην ανάπαυλα ήταν 3-0, με σκόρερ τους Μονέ στο 18', Χόρβατ στο 22' και Τύρπο στο 43'.

Το μόνο που κατάφερε η έταιρη ομάδα της Μάνδρας ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Κακοσίμο στο 75ο λεπτό.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων, Θεόφιλος Καλύβας, στάθηκε στο εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο των ποδοσφαιριστών του, και οτι σε αυτό το σημείο που βρίσκεται το Πρωταθλημα προέχει η ουσία απο την ομάδα του:

''Ηταν μια σημαντική νίκη ψυχολογίας.

Σαν ντέρμπι που ήτανε είχε ένταση και πάθος και απο τις 2 ομάδες οι οποίες έχουν απο ενα 45λεπτο.

Στο πρώτο χόρτασα γκολ και ουσία απο τα παιδιά, ενώ στο δεύτερο καταβάσαμε ταχύτητα κάτι που δεν με ικανοποίησε.

Μου αρέσει η ομάδα να έχει διάρκεια, αλλά σε αυτό το σημείο που βρίσκεται το Πρωτάθλημα, οι νίκες μετράνε και είναι αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει πρωτίστως γιατί κάνουμε μια σοβαρή προσπάθεια απο την αρχή της σεζόν.

Θέλω να ευχηθώ καλό Πάσχα και καλές γιορτές σε όλο τον κόσμο''.