Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Σε ενα παιχνίδι που πήγε να σπάσει καρδιές στο τελευταίο δεκάλεπτο, Αρης Αμφιάλης και Αρμενική μοιράστηκαν αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0, σε ενα χορταστικό παιχνίδι ιδιαίτερα απο πλευράς γηπεδούχων που είχαν δυο δοκάρια, με το θέαμα αυτό να επισκιάζεται στον τραυματισμό του Δημήτρη Χατζησεβαστού στο 88' που χτύπησε στη μέση.

Η ομάδα του Βαγγέλη Κώττου, μπήκε αποφασιστικά να σκοράρει νωρίς αλλά οι Μηνόγιαννης και Αναστασίου, σημάδεψαν το δοκάρι των Νικαιωτών στο 20ο και στο 30ο λεπτό αντίστοιχα.

Το ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στον Άρη, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα.

Την τεράστια ευκαιρία του αγώνα και να φέρει να πάνω κάτω στην αναμέτρηση, έχασε η Αρμενική με τον Τομαρά στο 80' που έχασε απίστευτο τετ-α-τετ.

Για που τελικά θα κάτσει η μπίλια του αποτελέσματος, και δεν θα ξέραμε αν ο αγώνας θα έχει και άλλες συγκινήσεις, ο Παπαδόπουλος στις καθυστερήσεις έχασε και αυτός με την σειρά του χρυσή ευκαιρία, να δώσει τους 3 βαθμούς στους Αμφιαλιώτες, καθώς αστόχησε και αυτός σε τετ-α-τετ.

Με αυτό το σκορ, ο Άρης είναι μέσα στα μπαράζ παραμονής στην Β' κατηγορία, τρια παιχνίδια προς το τέλος, ενα βαθμό πίσω απο Αστέρα Νικαίας και Νέους Δραπετσώνας.