Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Το ραντεβού του στην Α' κατηγορία Πειραιά εξασφάλισε και μαθηματικά η Δόξα Πειραιά, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Θύελλα/Αχιλλέα Κορυδαλλού στο γήπεδο της Νίκαιας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Δρούζα στο 19ο λεπτό.

Στο 32' οι Κορυδαλλιώτες έχασαν χρυσή ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους και να βάλουν σε μπελάδες τους πράσινους, αλλά ο Μιχαήλος απέκρουσε το πέναλτι του Ξένου, με το σκορ να παραμένει στο 0-1.

Ο Λαζόπουλος όμως έφερε το ματς στα ίσια για την Δόξα στο 68'.

Στις καθυστερήσεις οι Πειραιώτες ''φωνάζουν'' για πέναλτι πάνω στον σκόρερ Λαζόπουλο για πέναλτι, το όποιο δεν έδωσε ο διαιτητής Κουζούμης.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων, Λευτέρης Άννινος, μίλησε για την λήξη μιας επιτυχημένης χρονιάς για την ομάδα του, απέναντι σε δύσκολες συνθήκες:

''Είχαν άγχος και οι 2 ομάδες στο ξεκίνημα του ματς.

Η ομάδα του Κορυδαλλού ευτύχησαν να προηγηθούν με ένα όμορφο γκολ, ενώ έχασαν και πέναλτι.

Ηταν καθολική η επικράτηση μας σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού αλλά δυστυχώς δεν μετουσιώθηκε σε νίκη.

Είχαμε ευκαιρίες στο τελευταίο 20λεπτο να ολοκληρώσουμε την ανατροπή, αλλά δεν τα καταφέραμε.

Είμαστε ικανοποιημένοι απο την εξασφάλιση της παραμονής μας στην κατηγορία.