Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Την απευθείας παραμονή του στην Β' Πειραιά γιορτάζει απο εχθές ο Άρης Αμφιάλης, ο οποίος πήρε μεγάλο διπλό στο γήπεδο της Προοδευτικής, επι του Αστέρα Νικαίας με 1-0, ο οποίος θα διεκδικήσει την σωτηρία του μέσω μπαράζ.

Οι φιλοξενούμενοι  έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα του Μπαρλαγιάννη με τον Μουρίκη στο 4ο' το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Αστέρας έχασε χρυσή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 50', αλλά ο Υφαντίδης σε εκτέλεση πέναλτι έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

Ο Μηνόγιαννης ήταν τελικά αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βαγγέλη Κώττου στο 60ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που υπενθυμίζουμε οτι ήθελε μόνο την νίκη για να αποφύγει τα μπαράζ.

Ο Άρης έχασε και άλλες σπουδαίες ευκαιρίες με τους Αναστασίου και Ιωάννου.

Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη φάση στις καθυστερήσεις για να φέρουν το ματς στα ίσια και να ανατρέψουν τα δεδομένα, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Με την λήξη του παιχνιδιού, οι 2 ομάδες αγκαλιαστήκανε σε ένα πολύ όμορφο κλίμα, έτσι όπως πρέπει να λειτουργούν όλοι οι σύλλογοι.