Αποτέλεσμα εικόνας για αηττητοσ σπατων εθνικοσ

Με ένα βαθμό ξεκίνησε την προσπάθεια ανόδου στην Φούτμπολ Λιγκ μετά απο τη σεζόν 2010-11 ο Εθνικός, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τον Αήττητο Σπάτων εκτός έδρας, για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ.

Στο πρώτο μέρος, η ομάδα της Ανατολικής Αττικής, ''πατούσε'' καλύτερα στο γήπεδο και έχασε πολύ σημαντικές ευκαιρίες απο τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τους Φαρινόλα και Κατσικογιάννη κύριως εμπνευστές.

Και εκεί που όλα έδειχναν οτι η ομάδα των Σπάτων, θα αυξήσει την πίεση της, η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά, άνοιξε το σκορ στο 34' όταν ο Κατσικοκέρης εκκμεταλεύτηκε την ασταθής απόκρουση του Μιχελή.

Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι όμως δεν πτοήθηκαν και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα με εκτέλεση φάουλ του Νικλητσιώτη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Τελικά το σκορ της ανάπαυλας, έμεινε μέχρι το τέλος.

Στο άλλο ματς του ομίλου, ο Ηρόδοτος επικράτησε εύκολα του Αστέρα Αμαλιάδας με 3-0 και πήρε κεφάλι στον όμιλο.

Αήττητος Σπάτων (Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Μουστάκης, Βιδάλης (78' Κολλαράς), Κωστόπουλος, Χριστοφιλέας, Ρουσσάκης, Νικλητσιώτης, Κατσικογιάννης, Κρητικός, Τσιλιγγίρης, Φαρινόλα

Εθνικός (Κουρμπανάς): Σικαλιάς, Στασινός, Βλάχος, Κρητικός, Ρούσσης (43' λ.τ. Πεχλιβανίδης), Κατίδης, Δωματάς, Τεγούσης, Κατσικοκέρης, Γκέσιος, Παυλάκης