Ισόπαλο με 2-2 έληξε το ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β' Ε.Π.Σ.Π. με τον προπονητή της πρωτοπόρου Καστέλλας να δηλώνει στο Sportactive.gr :

"Το σημερινό παιχνίδι μας άφησε μια γλυκόπικρη γεύση.

Είναι σημαντικό πως διατηρήσαμε την διαφορά από τον δεύτερο,σίγουρα μας αδικεί η ισοπαλία αλλά όπως ήρθε είναι ένα θετικό αποτέλεσμα για την συνέχεια.

Παρ όλο που μπήκαμε στο παιχνίδι με γκολ δεν είχαμε την ανάλογη συνέχεια κάναμε ένα κακό πρώτο ημίχρονο και αυτό το εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλός μας που κατάφερε με δυο φάσεις να γυρίσει το παιχνίδι γρήγορα.

Στο ημίχρονο μιλήσαμε με τα παιδιά διορθώσαμε κάποια πράγματα ανεβάσαμε την απόδοσή μας και θεωρώ πως μας ανήκει ολοκληρωτικά η επανάληψη.

Κάναμε ένα τέλειο δεύτερο ημίχρονο και αν ήμασταν πιο τυχεροί θα μπορούσαμε να έχουμε φύγει με την νίκη.

Η αντίδρασή μας σε ένα ντέρμπι με το σκορ να αλλάζει τόσο γρήγορα εναντίον μας δείχνει την ποιότητά που έχουμε σαν ομάδα και το βάθος πάγκου καθώς οι αλλαγές μας βοήθησαν σημαντικά.

Έχουμε ακόμα 6 δύσκολα παιχνίδια,είμαστε κοντά στον στόχο μας αλλά χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή.

Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στον προπονητή και την ομάδα της Ευγένειας για το ήθος της.

Είναι ωραίο σε τέτοια παιχνίδια να βλέπουμε ποδόσφαιρο χωρίς σκοπιμότητες με καλό ρυθμό και νομίζω πως και οι δυο ομάδες βοήθησαν αρκετά σε αυτό."