Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε στο ΕΑΚ η Δόξα Πειραιά, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 απο τον Αετό Κορυδαλλού, για την 26η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α' κατηγορίας Πειραιά.

Η ομάδα του Λευτέρη Άννινου, δέχτηκε το πρώτο γκολ σε νευραλγικό σημείο, και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με σκόρερ τον Βυρή.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου 45λεπτου, η Δόξα προσπάθησε να αιφνιδιάσει και να φέρει το ματς στα ίσια αλλά δεν ευδοκίμησε.

Ο Αετός ανέβασε στροφές, και καθάρισε το ματς στην συνέχεια με τους Παπαθανασίου και Τσιμιλιώτη να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.

Ο κ.Άννινος μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε:

''Eίμαι ικανοποιημένος απο την προσπάθεια μας.

Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα.

Σταθήκαμε άτυχοι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου που δεχτήκαμε το 1-0, αλλά και στις αρχές του δεύτερου που μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε.

Δίκαιη η νίκη του Αετού.

Τώρα ακολουθεί το ματς με την Οδηγήτρια που το παίρνουμε στα χαρτιά και μετά η διακοπή του Πάσχα.

Ευκαιρία να ξεκουραστούμε, και να πάρουμε ανάσες.

Μετά ακολουθούν, τρια δύσκολα παιχνίδια και πάμε να τα δόσουμε όλα για να κάνουμε ενα καλό φίνις''.