Νίκη ανάσα που τον κρατάει πάνω απο τα πλέι άουτ της Α' ΕΠΣΠ, πέτυχε σήμερα το μεσημέρι η Δόξα Πειραιά.

Οι πράσινοι σε ενα εντυπωσιακό παιχνίδι, έκαμψαν την αντίσταση της ψυχωμένης ΑΕ Αίγινας με 3-2, βλέποντας με περισσότερη αισιοδοξία το μέλλον.

Ο Πασχάλης ''πάγωσε'' την ομάδα του Λευτέρη Άννινου στο μισάωρο, ανοίγωντας το σκορ για τους νησιώτες.

Ο Τσιτσής στο 52ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσια, με την ανατροπή να έρχεται δυο λεπτά αργότερα με τον Αποστόλου.

Ο σύλλογος του Σαρωνικού δεν πτοήθηκε και ο Πασχάλης με το 2ο προσωπικό του γκολ στο 75' έκανε το 2-2.

Η ομάδα του Πειραιά όμως βρήκε το ψυχικό σθένος να πάρει τους 3 πολύτιμους βαθμούς, όταν ο Πρέλα με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο 85ο λεπτό, νίκησε τον Μπακομήτρο ρίχνοντας στο καναβάτσο τους Αιγινίτες.

Ο τεχνικός της Δόξας, κ Αννινος αφού πρώτα έδωσε συγχαρητήρια στην ομάδα των φιλοξενούμενων για την εξαιρετική τους εμφάνιση παρά τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν, συμπλήρωσε:

''Πρώτα θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου στην ομάδα της Αίγινας που τα έδωσε όλα, αν και ταλανίζεται απο προβλήματα.

Κατα τα άλλα, είναι σημαντική η νίκη μας.

Κάναμε ένα απο τα καλύτερα μας παιχνίδια.