Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Χατζηκυριάκειο ο πρωτοπόρος Ατρόμητος Κερατσινίου, καθώς πέρασε ενα εύκολο απόγευμα απο το ''Π.Νικολαίδης'' επικρατώντας των λιονταριών με 0-4.

Η ομάδα του Γιάννη Παπαιωάννου, που συνεχίζει να ελπίζει την αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού στην Γ' κατηγορία, πάλεψε στο πρώτο μέρος, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος ανέβασε ρυθμούς και ο Ρούσι στο 52 άνοιξε το σκορ.

Μερικά λεπτά αργότερα, ο Τσιρίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομαδας του και ''καθαρίζοντας'' την υπόθεση νίκη.

Ο Λούπι στο 70' τριπλασίασε τα τέρματα του συλλόγου του Κερατσινίου, και ο Τσιρίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έριξε αυλαία στο παιχνίδι, με το τελικό 4-0.