Αποτέλεσμα εικόνας για αο λουτρακι διαγορας ροδου

Mε τον καλύτερο τρόπο, έκλεισε την τρέχουσα αγωνιστική σεζόν, ο Διαγόρας Ρόδου, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας το Λουτράκι και έφτασε στους 36 πόντους, και παράλληλα τερματίζει στην 3η θέση της κατάταξης, πίσω απο Προοδευτική και Εθνικό.

Η υπόθεση νίκη για τους κυανέρυθρους, ''καθάρισε'' απο το πρώτο ημίχρονο, όπου μόλις στο 5ο λεπτό ο Γιόνδης έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ με 1-0.

Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε στο 35' ο Σερτζίνιο.

Οι γηπεδούχοι, που απο την επόμενη σεζόν, θα αγωνίζονται στο τοπικό Κορίνθου, ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Στασινόπουλου στο 87'.

ΑΟ Λουτρακίου: Κιούλος(62' Παπαφίλης), Τσορμπατζίδης, Τσώκος, Δ. Στασινόπουλος(46' Τσάκας), Λ. Στασινόπουλος, Σιώκος, Σαλοδημήτρης(46' Γεωργίου), Βοϊδίλας, Γκιζαριώτης, Γεωργούλιας(75' Μποντούρι)

Διαγόρας Ρόδου: Μπαμπανιώτης, Γεωργίου, Μήτκας, Προβατίδης, Βελέτης, Πέεφ(74' Μεντής), Σερτζίνιο(46' Κιοσσέογλου), Μπακάλης, Βελλίνης(83' Ζέλεφ), Αγγελούδης(61' Τσαγκάρης), Γιόνδης